Uzman Diyetisyen

Özgecan Astarlı


HESAPLAMALAR

Uzman Diyetisyen Özgecan Astarlı

1980 yılında Ankara’da doğdu. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi ‘Beslenme Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Staj döneminde, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi yetişkin bölümü, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi  Kafeteryalar Müdürlüğü’nde çalıştı.

2008 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı.           

‘Total Parenteral Beslenen Hastaların Genel Durum Değerlendirmesi’ lisans tezidir. ‘Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. ve 5. sınıf öğrencilerinde beslenme bilgi düzeylerinin ve beslenme alışkanlıklarının değerlendirilmesi’ ise yüksek lisans tezidir. Yüksek lisans tezi, 12. Dünya Halk Sağlığı kongresinde poster olarak yayınlanmıştır.

2003-2006 yılları arasında Özel Mihrimah Sultan Tıp Merkezi’nde klinik diyetisyen olarak çalışmıştır. 2006 yılından bu yana kendi merkezinde kişiye ve kurumlara özel diyet danışmanlığı hizmeti vermektedir. Aktif çalışma hayatına başladığı 2003 yılından günümüze tüm danışanlarına; pozitif bilim ve etik meslek ilkeleri doğrultusunda, bilinçli ve sağlıklı beslenme konularında süreklilik ihtiva eden yaşam standardı kazandırmayı ilke edinmiştir.     

Obezite diyetisyenliği, Diyabet diyetisyenliği, Metabolik sendrom, Kardiyometabolik risk yöntemi, Karbonhidrat sayımı, İnsülin pompası uygulamaları, Fiziksel Aktivite ve Obezite,  Toplu Beslenme Sistemlerinde özelleştirme konularında kurs ve sempozyumlara katılmıştır.

Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.

Evli ve 1 çocuk annesidir.