Uzman Diyetisyen

Özgecan Astarlı


HESAPLAMALAR

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

bekleme odası

Can Diyet Beslenme Danışmanlığı’ndaki ilk görüşmemizde;

- Yaşam tarzınız, sağlık durumunuz, beslenme alışkanlıklarınız ve fiziksel aktivite düzeyiniz ile ilgili detaylı bir değerlendirme yapılır.

- Kilo ve boy ölçümlerinizin yanı sıra segmental vücut analiziniz yapılır.

- Bütün bu verilerin ışığında, beslenme alışkanlıklarınıza ve yaşam tarzınıza uygun her zaman kolaylıkla ulaşabileceğiniz yiyeceklerden oluşan kişiye özel beslenme programı hazırlanır.

- Sonraki görüşmelerin sıklığı diyetisyenimiz tarafından belirlenecek olup genelde haftada 1 veya 2 haftada 1 şeklinde olmaktadır. Vücut komposizyon analizi her görüşmede tekrarlanır ve ona uygun yeni beslenme programı hazırlanır.

- İstediğimiz sonuca ulaştıktan sonra ise kişiye özel koruma programı yapılır.

Amacımız; yeterli ve dengeli beslenerek, aç kalmadan, sıkılmadan ve en önemlisi mutsuz olmadan istediğiniz hedefe ulaşmanız ve sağlıklı beslenme kurallarını öğrenip hayata geçirerek, ulaştığınız hedefi koruyabilmenizdir.

tanita

Vücut komposizyon analizi BC-418 segmentel vücut analizi monitörü ile yapılmaktadır. Tanita BC-418 MA cihazı; toplam vücut ağırlığını, kilo ve boy orantısını (BKI) ,bazal metabolizma hızını, yağ oranını, yağ miktarını, yağsız kütleyi ve toplam vücut sıvısını analiz eden niteliktedir. Vücut komposizyon analizinde en doğru ve sağlıklı sonuçların alınabilmesi için ölçüm yapılana kadar son 24 saat içerisinde ağır fiziksel aktivite yapılmaması ve alkollü içeceklerin tüketilmemesi, son 3 saat içinde ise yemek ve sıvı tüketilmemesi önerilmektedir.muayene odası

BİREYSEL BESLENME DANIŞMANLIĞI ÇEŞİTLERİ

* Yetişkinlerde ve çocuklarda kilo yönetimi

    ( Zayıflama-kilo alma )

* Kadınlara özel beslenme programları

    ( Gebelik, emziklik, menopoz dönemleri )

* Hastalıklarda beslenme danışmanlığı

    ( Diyabet, kalp ve damar hastalığı, sindirim sistemi hastalıkları, yeme bozuklukları, metabolik sendrom, kanser, insülin direnci, böbrek hastalıkları, polikistik over sendromu… vb. )

* Bebek ve çocuk beslenmesi 

* Ergenlik döneminde beslenme

* Sporcu beslenmesi

* Yaşlılık döneminde beslenme